Forum dyskusyjne

POKAŻ WSZYSTKIE TEMATY POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI POCZEKALNIA

artykuły -> Dyscyplinarka - rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia -> lista wątków

dyscyplinarka na własne zyczenie

dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-12-11

Witam! 20 lat pracowałem w jednym zakładzie pracy. Z uwagi na niskie uposażenie poszukałem sobie nowej pracy do której mogę iść już za pół miesiąca. Obecny pracodawca nie chce mi wyrazić zgody na natychmiastowe zwolnienie, godzi sie na okres 3-miesięczny wypowiedzenia pracy. Co mam zrobić i w jaki sposób rozwiązać dotychczasową umowę o pracę?
Proszę o pilną odpowiedź na adres:byczek158@wp.pl


PawełDyscyplinarka - porzucenie pracy

2005-04-24


Witam!!
Na urlopie wypoczynkowym dostałam propozycje pracy o wiele korzystniejsza niż miałam, na okres 6 miesiecy poza granicami kraju.Wiec złożyłam w pierwszej kolejności prośbe o urlop bezpłatny na wyżej wymieniony okres. Pracodawca nie wyraził zgody, więc próbowałam rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron z okresem wypowiedzenia 14 dni. Również nie wyraził zgody, listem poleconym dostałam wypowiedzenie pracy 52kod. prac.(porzucenie pracy). Czy pracodawca miał do tego prawo aby w ten sposób Mnie potraktować. Jako pielęgniarka na intensywnej terapii ze stażem 8 letnim zarabiałam 660zł w tym byłam zmuszana do płacenia darowizn na rzecz szpitala w kwocie 50zł co miesiac, musiałam również zrzec się 13pensji z kilku lat bo również byłam zmuszona a miałam wygrana sprawe w sądzie pracy. Na dzień dzisiejszy chociaż mam umowę na 6 miesiecy to zarobię więcej niż przez kilka lat jako pielęgniarka. Czy moge w sądzie pracy zmienic kwalifikacje wypowiedzenia umowy o pracę? Proszę o pilną odpowiedź na adres mr.stiopa@wp.pl


Iza M.Dyscyplinarka - pożucenie pracy

2005-04-24


Witam!!
Na urlopie wypoczynkowym dostałam propozycje pracy o wiele korzystniejsza niż miałam, na okres 6 miesiecy poza granicami kraju.Wiec złożyłam w pierwszej kolejności prośbe o urlop bezpłatny na wyżej wymieniony okres. Pracodawca nie wyraził zgody, więc próbowałam rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron z okresem wypowiedzenia 14 dni. Również nie wyraził zgody, listem poleconym dostałam wypowiedzenie pracy 52kod. prac.(pożucenie pracy). Czy pracodawca miał do tego prawo aby w ten sposób Mnie potraktować. Jako pielęgniarka na intensywnej terapii ze stażem 8 letnim zarabiałam 660zł w tym byłam zmuszana do płacenia darowizn na rzecz szpitala w kwocie 50zł co miesiac, musiałam również zrzec się 13pensji z kilku lat bo również byłam zmuszona a miałam wygrana sprawe w sądzie pracy. Na dzień dzisiejszy chociaż mam umowę na 6 miesiecy to zarobię więcej niż przez kilka lat jako pielęgniarka. Czy moge w sądzie pracy zmienic kwalifikacje wypowiedzenia umowy o pracę? Proszę o pilną odpowiedź na adres mr.stiopa@wp.pl

Iza M.dyscyplinarka na własne zyczenie

2004-06-01

Dzień dobry.
Mam pytanie, otóż czy jeśli mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca nie chce mi podpisać zwolnienia natychmiastowego to czy moge "olac" obecnego pracodawce i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co za tym idzie? i jak szybko "czyści" się dyscyplinarka, o ile sie w ogóle czyści.....
Proszę o możliwie szybką odpowiedź pod adres e-mail:
sasz134@interia.pl


Dawid F. / Żoryre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-06-25


Witam, równiez chciałam się dowiedzieć o skutki opuszczenia miejsca pracy z dnia na dzień. Mam 3-miesięczne wypowiedzenie, a lepszą pracę od zaraz. Jakie sa konsekwencje zwolnienia dyscyplinarnego? Czy ciągną się one za człowiekiem przez całą póżniejszą karierę?
Prosze o odpowiedź na adres: zarczyna@op.pl

Z góry bardzo dziękuję.

Justynare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-06-13

Dzień dobry.
Mam pytanie, mam na oku inną pracę a mój szef nie chce podpisać mi zwolnienia za porozumieniem stron i chce wystawić mi dyscyplinarkę i do tego jeszcze nie chce wypłacić mi wypłaty bo sądzi on że jakieś dwa miesiące temu uszkodziłem samochód firmowy.
Proszę o możliwe szybką odpowiedż pod adres e-mail: bekier@onet.eu


Adamre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-05-30


Zostałam zwolniona dyscyplinarnie z pracy. Czy zatrudniając się u nowego pracodawcy mogę nie wspomnieć o firmie, z której zostałam zwolniona dyscyplinarnie? Czy nowy pracodawca może wykryć poprzednie, zatajone miejsce zatrudnienia(np. przy zgłaszaniu nowego pracownika do ZUS-u?)
BARDZO PROSZE O MOŻLIWIE SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na email :ewaszymanska065@wp.pl

eware: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-05-30

Po przepracowaniu 9 misięcy pracodawca zmusił mnie do napisania wypowiedzenia, ponieważ nasze stosunki w pracy nie układały się. Tego wypowiedzenia jednak mi nie podpisał i zwolnił mnie dyscyplinarnie-porzucenie pracy.Poza tym nie chce mi wypłacić wypłaty i urlopu. Czy ma do tego prawo?
Co mam zrobić, jak się bronić?


Stellare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-05-25


Dzień dobry.
Mam dość nietypową sytuacje.
Jestem zatrudniony na czas określony ale w umowie nie było klauzuli o rozwiązaniu umowy za wypowiedzeniem. Mogę rozpocząć lepszą prace od zaraz ale pracodawca nie chce słyszeć o mojej rezygnacji. Czy moja sytuacja jest naprawdę beznadziejna, a może jest jeszcze jakaś nadzieja.
Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedż.
Z góry dziękuje.
Mój adres e-mailowy
malik09pl@wp.pl

Maciekre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-05-12


Witam
mam prpopozycję nowej pracy obejmuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia a obecny pracodawca nie chce mi podpisać wcześniejszego zwolnienia za porozumieniem stron .Co stanie się jeśli porzucę pracę to znaczy jakie konsekwencje poniosę z tytułu zwolnienia dyscyplinarnego . Bardzo proszę o pilna odpowiedź .LYJO76@WP.PLre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-05-11

Witam,
dopiero co zaczelam prace (3 dni szkolenia + 1 pracy) niestety w praktyce okazalo sie, ze praca jest na tyle wymagajaca fizycznie, ze po pierwszym dniu ledwo stoje na nogach. Obowiazuje mnie 7 dni wypowiedzenia, ktorego nie mam sily respektowac. Prawdopodobnie dostane dyscyplinarke. Zwazywszy na krotki czasy pracy i tak nie bede przedstawial tego okresu jako doswiadczenia zawodowego.

Pytanie brzmi czy przyszly pracodawca w jakis inny sposob moze sie dowiedziec o tej sytuacji i o zwolnieniu dyscyplinarnym niz ode mnie

Bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz
bogusia66@interia.pl

Bogusiare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-05-08


Mam pytanie mianowicie jakies konsekwencje wiążą się ze zwolnieniem dyscyplinarnym tzn załóżmy że zostałem zwolniony w takim trybie i nie odwołałem się do Sądu(nie bylo sensu) po za tym że bede miał problemy ze znalezieniem pracy ...Druga sprawa czy mogę poprostu nie wspomnieć o firmie z której zostałem zwolniony dyscyplinarnie podczas nastepnej rozmowy kwalifikacyjnej?Czy jest jakas inna droga dzieki ktorej moj byly pracodawca moze sie dowiedziec?No i czy zatajanie takiej informacji nie jest przestepstwem/wykroczeniem?
Prosze o szybko odpowiedz na adres ache@op.pl

brtre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-01-08


Jakie są konsekwencje porzucenia pracy? Chcialabym zmienic miejsce zatrudnienia, a pracodawca utrudnia mi rozwiazanie umowy za porozumieniem stron. czy ewentualne zwolnienie dyscyplinarne"zapaskudzi" mi dokumenty do końca "kariery zawodowej"? Proszę o szybką odpowiedź.
m.m.1@interia.pl

Monikare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2007-01-04

Witam, mój mąż do 30.12.2006 przebywał na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie otrzymał bardzo dobrą ofertę pracy za granicą. Mąż pracuje w firmie 6 lat. W związku z jego wyjazdem w dniu 03.01.2007 złożyłam w jego firmie podpisane przez męża wypowiedzenie umowy o pracę na zasadzie porozumienia stron z dniem 31.12.2006. Zakład pracy oczywiście nie podpisze tego typu rozwiązania umowy o pracę tylko stwierdził iż wystawi dyscyplinarkę w związku z ciężkim naruszeniem obowiązków służbowych.
Jak "dłuo" ważna jest w dokumentach taka dyscyplinarka i czy pracodawca może w inny sposób wypowiedzieć umowę o pracę?
Bardzo proszę o odpowiedź.
butmena@gazeta.pl


MARZENAre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-12-20Dzień dobry.
Mam pytanie, otóż czy jeśli mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca nie chce mi podpisać zwolnienia natychmiastowego to czy moge "olac" obecnego pracodawce i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co za tym idzie? i jak szybko "czyści" się dyscyplinarka, o ile sie w ogóle czyści.....
Proszę o możliwie szybką odpowiedź pod adres e-mail: mir25@poczta.onet.pl

Mirekre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-12-03

Witam! Dostalem propozycje dobrej pracy. Moj okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiace. Czy jest mozliwosc natychmiastowego rozwiazania umowy??
W jaki sposob mozna tego dokonac i jakie sa konsekwencje ewentualnego natychmiastowego rozwiazania umowy?
Czy mozna natychmiast podpisac umowe z nowym pracodawcom?
Prosze o pilna odpowiedz na adres : arczius@poczta.onet.pl , z gory dziekuje.

artire: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-11-09

MAM TAKI SAM PROBLEM JAK CHYBA WIEKSZOŚĆ :
Dostałam propozycję pracy z dnia na dzień. Złożyłam pracodawcy podanie o rozwiązanie za porozumieniem stron, jednak szef nie wyraził zgody na moje odejście z pracy. W związku z tym złożyłam drugie podanie o rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, gdyż jestem juz w trakcie podpisywania umowy z nowym pracodawcą. Mój szef chce wystawić mi dyscyplinarne zwolnienie za opuszczenie miejsca pracy. Nie mogę postąpić inaczej, gdyż nowa praca niesie dla mnie lepsze korzyśki i warunki bytowe dla mnie i mojej rodziny. Czy mój pracodawca może nie zgodzić się na rozwiązanie bez wypowiedzenia, czy jeżeli nie stawię się w pracy, ponieważ podejmę nową spotkają mnie z tego tytułu sankcje karne. Proszę o pilną odpowiedź na adres e-mail:karol-7405@o2.pl

karlosre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-11-07

WITAM MAM PYTANIE. DOSTALEM LEPSZA OFERTE PRACY I CHCE PORZUCIC DOTYCHCZASOWE MIEJSCE PRACY ALE OBOWIAZUJE MNIE 3 MIESIECZNE WYPOWIEDZENIE UMOWY. JESLI OD NASTEPNEGO DNIA NIE PRZYJDE DO PRACY TO CZY PRACODAWCA MOZE PODJAC JAKIES KROKI JAK NP. PODAC MNIE DO SADU ITP.? PROSZE O ODPOWIEDZ NA MAILA GRIFI@WP.PL


AREKre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-10-27

dostalam prace w banku, wstepnie podpisalam "warunki umowy o prace", umowa miala dopiero byc sporzadzona. pracowalam tydzien i porzucilam prace, wydawalo mi sie ze skoro nie ma umowy to nic mi nie grozi. dostalam dyscyplinarke. czy jest to prawomocne? i jakie sa tego konsekwencje? czy jeszcze mozna cos z tym zrobic? blagam odpowiedzcie na maila: zuzuljoa@gmail.com

lumijare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-10-21MAM TAKI SAM PROBLEM JAK CHYBA WIEKSZOŚĆ :
Dostałam propozycję pracy z dnia na dzień. Złożyłam pracodawcy podanie o rozwiązanie za porozumieniem stron, jednak szef nie wyraził zgody na moje odejście z pracy. W związku z tym złożyłam drugie podanie o rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, gdyż jestem juz w trakcie podpisywania umowy z nowym pracodawcą. Mój szef chce wystawić mi dyscyplinarne zwolnienie za opuszczenie miejsca pracy. Nie mogę postąpić inaczej, gdyż nowa praca niesie dla mnie lepsze korzyśki i warunki bytowe dla mnie i mojej rodziny. Czy mój pracodawca może nie zgodzić się na rozwiązanie bez wypowiedzenia, czy jeżeli nie stawię się w pracy, ponieważ podejmę nową spotkają mnie z tego tytułu sankcje karne. Proszę o pilną odpowiedź na adres e-mail:
jadek@akk.net.pl

Jacekre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-10-12


MAM NOWĄ PRACĘ NA OKU I CHCIAŁABYM SIĘ ZWOLNIĆ ZA POROZUMIENIEM STRON CHOCIAŻ OBOWIĄZUJE MNIE 3 MIESIĘCZNY OKRES WYPOWIEDZENIA.WIEM ŻE SZEF MOŻE MNIE NIE ZWOLNIC W TEN SPOSÓB.WIĘC CO MAM ZROBIĆ ABY ROZPOCZĄC NOWA PRACĘ?JEŻELI ZWOLNIE SIĘ BEZ WYPOWIEDZENIA TO JAKIE BĘDĄ SKUTKI?CO BEDZIE JEZELI DOSTANĘ DYSCYPLINARKĘ?PROSZĘ ODPISAC NA ADRES PARASOLKA2@POCZTA.ONET.PL

AGAre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-10-12


MAM NOWĄ PRACĘ NA OKU I CHCIAŁABYM SIĘ ZWOLNIĆ ZA POROZUMIENIEM STRON CHOCIAŻ OBOWIĄZUJE MNIE 3 MIESIĘCZNY OKRES WYPOWIEDZENIA.WIEM ŻE SZEF MOŻE MNIE NIE ZWOLNIC W TEN SPOSÓB.WIĘC CO MAM ZROBIĆ ABY ROZPOCZĄC NOWA PRACĘ?JEŻELI ZWOLNIE SIĘ BEZ WYPOWIEDZENIA TO JAKIE BĘDĄ SKUTKI?CO BEDZIE JEZELI DOSTANĘ DYSCYPLINARKĘ?PROSZĘ ODPISAC NA ADRES PARASOLKA2@POCZTA.ONET.PL

AGAre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-09-19

Dzień dobry.
Mam pytanie, otóż mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca nie chce mi zgodzić sie na urlop bezpłatny na okres 1/2 roku ani też podpisać zwolnienia natychmiastowego lub za porozumieniem stron. Pomimo pełnego zaangażowania moje dochody znacznie sie uszczupliły (niezrozumiała polityka firmy przez co odeszło juz kilku pracowników). Czy moge odejć od obecnego pracodawcy i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co sie z tym wiaze i czy jest prawdą ,że po roku dyscyplinarka znika z akt ?
Proszę o możliwie szybką odpowiedź pod adres e-mail:
slonyk5@wp.pl

gregre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-09-13

Pożuciałam pracę i zostałam zwolniona dyscyplinarnie jednakze przepracowalam prawie caly miesiac czy przysluguja mi pieniedze za przepracowane dni i jakie konsekwencje moge poniesc...Prosze o szybki kontakt z gory dziekuje:)poodshy@wp.planKare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-09-13


Pożuciałam pracę i zostałam zwolniona dyscyplinarnie jednakze przepracowalam prawie caly miesiac czy przysluguja mi pieniedze za przepracowane dni i jakie konsekwencje moge poniesc...Prosze o szybki kontakt z gory dziekuje:)


anKare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-07-07

Witam.Podobnie jak reszta odeszlam z pracy z dnia na dzień po 2 dniach.Niestety umowy podpisaliśmy już w pierwszym dniu na"szkoleniu" nie wiedząc jeszcze jakie stanowisko będę zajmowała.Cały czas o tym myślę i jak inni nie mam pojęcia co teraz tak na prawdę mi grozi.Czy mogę zarejestrować sie w Urzędzie Pracy.Jeszcze tylko dodam że wcześniej 2.5 roku pracowałam i nie byłam zarejestrowana jako bezrobotna a nie wiem czy TA FIRMA zgłosi ten fakt.Bardzo proszę o odpowiedż z góry dziękuję.Mój adres e-mail:Razmus 500@.interia.pl


niuniare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-06-16


Dzień dobry.
Mam pytanie, otóż czy jeśli mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca nie chce mi podpisać zwolnienia natychmiastowego to czy moge "olac" obecnego pracodawce i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co za tym idzie? i jak szybko "czyści" się dyscyplinarka, o ile sie w ogóle czyści.....
Proszę o możliwie szybką odpowiedź pod adres e-mail:
luks20@o2.pl

luks20@o2.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-06-08


Dzień dobry!
Dyscyplinarne zwolnienie z pracy spowodowane porzuceniem pracy i rażącym niestosowaniem się do poleceń przełożonych - co należy do obowiązku pracodawcy by doszło do zgodnego z Kodeksem Pracy rozstania się z takim pracownikiem?


beata.biel1@wp.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-06-08


Dzień dobry!
Dyscyplinarne zwolnienie z pracy spowodowane porzuceniem pracy i rażącym niestosowaniem się do poleceń przełożonych - co należy do obowiązku pracodawcy by doszło do zgodnego z Kodeksem Pracy rozstania się z takim pracownikiem?


beata.biel1@wp.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-06-08


Dzień dobry!
Dyscyplinarne zwolnienie z pracy spowodowane porzuceniem pracy i rażącym niestosowaniem się do poleceń przełożonych - co należy do obowiązku pracodawcy by doszło do zgodnego z Kodeksem Pracy rozstania się z takim pracownikiem?


beata.biel1@wp.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-06-03

Dzień dobry.
Mam pytanie, otóż czy jeśli mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca nie chce mi podpisać zwolnienia natychmiastowego to czy moge "olac" obecnego pracodawce i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co za tym idzie? i jak szybko "czyści" się dyscyplinarka, o ile sie w ogóle czyści.....
Proszę o możliwie bardzo szybką odpowiedź pod adres e-mail losek@buziaczek.pl

Wojtekre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-05-30

Dzień dobry.
Mam pytanie, otóż czy jeśli mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca nie chce mi podpisać zwolnienia natychmiastowego to czy moge "olac" obecnego pracodawce i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co za tym idzie? i jak szybko "czyści" się dyscyplinarka, o ile sie w ogóle czyści.....
Proszę o możliwie bardzo szybką odpowiedź pod adres e-mail
konkretnie@tlen.pl

Kwolek Ryszardre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-04-20


Dzień dobry.
Moje pytanie także wiąże się z pożuceniem pracy gdyż pracodawca nie chce rozwiązać ze mną umowy o pracę za porozumieniem stron. Jeśli pożuce pracę to jakie stworzy mi to później trudności i czy nie stracę stażu pracy?

mark-30@o2.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-04-20


Dzień dobry.
Moje pytanie także wiąże się z pożuceniem pracy gdyż pracodawca nie chce rozwiązać ze mną umowy o pracę za porozumieniem stron. Jeśli pożuce pracę to jakie stworzy mi to później trudności i czy nie stracę stażu pracy?

mari-30@o2.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-02-09

Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas okreśnony teraz zlanazłam sobie inna pracę i złożyłam wypowiedzenie a pracodawca mi go nie podpisał co mi grozi jeżeli przestanę chodzić do pracy proszę o szybką odpowiedz

KAZIETARA@interia.pl


ziętarare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-01-25

witam
Byłam nauczycielem przez 20 lat, ze względu na zły stan zdrowia przebywałam na zwolnieniu lekarskim ponad 5 m-cy. Niestety mój stan zdrowia nie u;egał polepszeniu mimo wysiłków lekarzy. Rodzina z poza granic Polski zaoferowała mi się pomóc i pokryć moje leczenia i tam pobyt. Napisałam podanie do mojego dyrektora szkoły o rozwiązanie ze mną stosunku pracy gdyż nie wiedziałam jak długo tam będę. Dyrektor w odpowiedzi zwolnił mnie dyscyplinarnie. Bardzo proszę o podanie mi konsekwencji jakie w związku z tym będę musiała ponieść.
tanjia@wp.pl


Tanjiare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2006-01-24

Witam
Obowiązuje mnie trzymieśięczny okres wypowiedzenia obecny pracodawca nie chce wyrazić zgody na wypowiedzenie za porozumieniem stron rozważam możliwość porzucenia pracy jakie są tego konsekwencje

cin5@autograf.pl

Mariolare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-12-12


Witam ! Pracuje w szkole jako nauczyciel, oraz dostałem ofertę pracy w znacznie lepszej firmie, pracodawca jednak nie zgodził sie na rozwiązanie umowy z okresem wypowiedzenia, zagroził mi jednak, iz rozwiąze ze mna umowę w sposób dyscyplinarny, pytanie: jak szybko "wyczysci" mi sie ten okres w mojej karierze zawodowej ? pracowadca rowniez zagrozil mi iz powiadomi, wszystkie mozliwe organy prawne, tak abym nie mogl wiecej mojego zawodu wykonywac, prosze o odpowiedz na email, co mi grozi i na jak dlugo, snakecharmer@wp.pl

Adrianre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-11-27


Witam.pracuje w sklepie chce sie zwolnic,ale mam manko w sklepie. Moj pracodawca nie chce mnie zwolnic dopuki nie splace zadluzenia.CZY ma do tego prawo?Prosilam aby rozlozyl mi na raty,lecz on sie nie zgadza gdysz ja wyjerzdzam za granice.Chcialam napisac zobowiazanie ze splace ale on sie nie zgadza.prosze o odpisanie mi. BLAGAM

ankanalepa@wp.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-11-14


Witam
mam propozycję nowej pracy obejmuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia. złożyłem prośbę o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z miesięcznym terminem wypowiedzenia. pracodawca odrzucił moją propozycję. w związku z tym że w propozycji nie zastrzegłem że jeżeli zostanie odrzucona moja propozycja to rozwiązuję umowę po upływie 3 miesięcy pracodawca czeka na wypowiedzenie. dla mnie osobiście było logiczne że jeżeli nie przyjmie mojej propozycji to przechodzimy na 3 miesięczny okres wypowiedzenia. sprawy się skomplikowały na tyle że przyszły pracodawca nie może już czekać 3 miesięcy. Co stanie się jeśli rozwiążę umowę o pracę bez wypowiedzenia. Bardzo proszę o pilna odpowiedź.


temperowka@o2.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-11-05


Witam
mam prpopozycję nowej pracy obejmuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia a obecny pracodawca nie chce mi podpisać wcześniejszego zwolnienia za porozumieniem stron .Co stanie się jeśli porzucę pracę to znaczy jakie konsekwencje poniosę z tytułu zwolnienia dyscyplinarnego . Bardzo proszę o pilna odpowiedź .


laki_34@op.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-11-03

Dzień dobry.
Obecnie pracuje ale mój pracodawca obniżył mi raz z 1000zł do 850zł netto Gdy próbowałem wyjasnić czym zawiniłem dowiedziałem sie iż powodem były "oszczędności", a gdyby tego było mało usłyszałem "..a kto powiedział panu że ma pan tyle dostawać ile pan dostawał?".Drugi raz 3tyg po 6 godz dziennie kserowałem pieprzone akta do prokuratury, w 3tyg wyszedłem "normalnie po 8 godz pracy" ponieważ nie mogłem już ustać na nogach i strzelało mi w kolanach pomimo iż nawet tańczyłem przy kserze bo nie mogłe wytrzymać i mdliło mnie od naświetlania i zapachu ksera. Problemy ze zdrowiem spowodowane wykonywanie obowiązku spotkało się z odpowiedzią "trzeba się przemęczyć, do roboty" Właśnie owe wyjście było powodem zmniejszenia wynagrodzenia do 600zł.Wychodzenie z pracy po 8 godz nie jest częste, nadgodziny nie są płacone a raczej traktowane "społecznie". Mam pytanie, mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca niemal na 1000% nie podpszemi zwolnienia natychmiastowego to czy moge "olac" obecnego pracodawce i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co za tym idzie? i jak szybko "czyści" się dyscyplinarka, o ile sie w ogóle czyści...... Czy może jest to porzucenie pracy i wygląda to inaczej czy to jest to samo?? Jak załatwić sobie zwolnienie za porozumieniem stron czy inne możliwie najlepsze rozwiązanie.
Proszę o możliwie bardzo szybką odpowiedź pod adres e-mail
rafcio97@interia.pl

Rafałre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-10-27

Witam,

mam problem (podobny do tych powyżej). Otóż dostałem nową pracę, gdzie musze się stawić w kresie krótszym niz moj okres wypowiedzenia obecnie. złozyłem już wypowiedzenie z przysługującym mi 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia, jednoczesnie wiem ze szef chce mnie zwolnic dyscyplinarnie. nie ukrywam ze nie do konca mi to odpowiada...jecznoczesnie mam podstawy zeby wypowiedziec pracodawcy umowe ze wzgledu na razace naruszenie obowiazkow (poczatkowo chcialem sprawe zalatwic mozliwie ugodowo...)

w jakiej formie musi mi zosac doreczona dyscyplinarka? wiem ze pisemnie ale czy musi byc mi doreczone osobiscie w miejscu pracy czy np listem poleconym na adres domowy (w chwili kiedy codziennie stawiam sie do pracy i wypelniam moje obowiazki)

czy jezeli juz zlozylem wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia na skutek dodatkowych przyczyn lezacych po stronie pracodawcy moge w tej chwili zlozyc drugie rozwiazanie umowy w trybie natychmaistowym tak zeby mialo moc prawna?

bardzo prosze o odpowiedz - sprawa jest pilna

mail: maciek_g@go2.pl

maciek gruszczyńskire: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-10-05


MAM TAKI SAM PROBLEM JAK CHYBA WIEKSZOŚĆ :
Dostałam propozycję pracy z dnia na dzień. Złożyłam pracodawcy podanie o rozwiązanie za porozumieniem stron, jednak szef nie wyraził zgody na moje odejście z pracy. W związku z tym złożyłam drugie podanie o rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, gdyż jestem juz w trakcie podpisywania umowy z nowym pracodawcą. Mój szef chce wystawić mi dyscyplinarne zwolnienie za opuszczenie miejsca pracy. Nie mogę postąpić inaczej, gdyż nowa praca niesie dla mnie lepsze korzyśki i warunki bytowe dla mnie i mojej rodziny. Czy mój pracodawca może nie zgodzić się na rozwiązanie bez wypowiedzenia, czy jeżeli nie stawię się w pracy, ponieważ podejmę nową spotkają mnie z tego tytułu sankcje karne. Proszę o pilną odpowiedź na adres e-mail:
myszeks@wp.pl

bedę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź dotycząca tego tematu


Agare: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-08-08


Witam
mam prpopozycję nowej pracy obejmuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia a obecny pracodawca nie chce mi podpisać wcześniejszego zwolnienia za porozumieniem stron .Co stanie się jeśli porzucę pracę to znaczy jakie konsekwencje poniosę z tytułu zwolnienia dyscyplinarnego . Bardzo proszę o pilna odpowiedź .

marzena_pigula@op.plre: dyscyplinarka na własne zyczenie

2005-07-01Mam pytanie:Pracowałem w pewnej firmie,która nas zatrudniałą na umowy o prace"umowy codzienne"-na każdy dzien pracy podpisywaliśmy umowę jednodniową.Po dwóch miesiącach zrezygnowałem z niej bez podania przyczyny,czy podejmując nową pracę ,u normalnego pracodawcy,moge nie zgłaszać poprzedniego zatrudnienia(podobnie jak przy dyscyplinarce)i potraktować jako rzecz niebyłą?CZy nowy pracodawca może wykryć poprzednie,zatajone miejsce zatrudnienia(np. przy zgłaszaniu nowego pracownika do Zusu?
darklukas77@poczta.onet.pl


Darek28re: dyscyplinarka na własne zyczenie

2004-11-23


Witam!
Dostałam propozycję pracy z dnia na dzień. Złożyłam pracodawcy podanie o rozwiązanie za porozumieniem stron, jednak szef nie wyraził zgody na moje odejście z pracy. W związku z tym złożyłam drugie podanie o rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, gdyż jestem juz w trakcie podpisywania umowy z nowym pracodawcą. Mój szef chce wystawić mi dyscyplinarne zwolnienie za opuszczenie miejsca pracy. Nie mogę postąpić inaczej, gdyż nowa praca niesie dla mnie lepsze korzyśki i warunki bytowe dla mnie i mojej rodziny. Czy mój pracodawca może nie zgodzić się na rozwiązanie bez wypowiedzenia, czy jeżeli nie stawię się w pracy, ponieważ podejmę nową spotkają mnie z tego tytułu sankcje karne. Proszę o pilną odpowiedź na adres e-mail:
elanutka@interia.pl

23.11.2004

Ela P.re: dyscyplinarka na własne zyczenie

2004-09-30

Dzień dobry.
Mam pytanie, otóż czy jeśli mam na oku inną pracę a mój obecny pracodawca nie chce mi podpisać zwolnienia natychmiastowego to czy moge "olac" obecnego pracodawce i udać sie do nowego pod groźbą dyscyplinarki?
Co za tym idzie? i jak szybko "czyści" się dyscyplinarka, o ile sie w ogóle czyści.....
Proszę o możliwie bardzo szybką odpowiedź pod adres e-mail
zej@poczta.onet.pl

Kargowa 30.09.2004


Tomek S.Forum nieaktywne

 

 

porady prawne porady prawne porady prawne

 

Artykuły

• Urlopy

• Umowa o pracę

• Rozwiązanie

• Rodzicielstwo

• Czas pracy

• Emerytury i renty

• Inne

 

Informacje:

• Współpraca

• Nota prawna

• Kontakt

• Odnośniki