Forum dyskusyjne

POKAŻ WSZYSTKIE TEMATY POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI POCZEKALNIA

artykuły -> Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem -> lista wątków

wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

re: wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2007-06-23


Pracuję w sklepie mięsno-wędliniarskim na 1/2 etatu(umowę mam na rok licząc od marca 2007r).Po przepracowanych 3 miesiącach miałam wypadek w pracy(obcięłam sobie kawałek palca krojąc wędlinę na krajalnicy);po wypadku byłam na zwolnieniu przez okres 17 dni.Po powrocie ze zwolnienia przepracowałam 1 dzień a dnia następnego pracodawca wręczył mi wypowiedzenie umowy o pracę z 3 tygodniowym wypowiedzeniem,uzasadniając następująco:REDUKCJA ETATU Z POWODÓW EKONOMICZNYCH FIRMY.
Wiem że firma świetnie prosperuje i nie ma żadnych problemów finansowych dlatego uważam że zostałam zwolniona nie słusznie.Czy mam rację? Jakie działania mogę podjąć,gdzie się zgłosić aby udowodnić iż wypowiedzenie umowy jest bezpodstawne?proszę o pomoc,jestem samotną matką i mam na utrzymaniu dziecko.

Agnieszkare: wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2007-01-11


Czy moge podczas zwolnienia lekarskiego w tym przypadku 4 tygodniowego wypowiedziec umowe o pracę w której jest 2 tygodniowy okres wypowiedzenia lub rozwiązać ja za porozumieniem stron. Jeśli tak to od kiedy zaczyna byc naliczany okres wypowiedzenia

lilith_100@o2.plre: wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2006-10-17


mam taki sam problem jak Kasia wypowiedź z dnia 2004-08-24
proszę o pilną odpowiedź
dziękuję

pacholczyk@o2.plre: wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2006-07-27


Czy mogę iść na zwolnienie lekarskie w trakcie 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia i cy to wydłuża czas wypowiedzenia o okres zwolnienia.

Aniare: wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2006-05-10

Jeżeli dostanę wypowiedzenie np.na koniec miesiaca z dwutygodniowym wypowiedzeniem ,czy w czasie tego wypowiedzenia mogę iść na dłuższe chorobowe np.kilku miesięczne .


mariare: wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2006-02-09


dostane wypowiedzenie tygodniowe czy moge isc na zw. lekarskie jakie maga bysc tego kosekwencje?

marzenare: wypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2006-01-12


A ja muszę zwolnić pracownika, któremu prezes wysłąła listem poleconym rozwiązanie umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem, które upłynęło 07 stycznia 2006 (wysłane 22 grudnia 2005). Pracownik przysłał nam do biura zwolnienie lekarskie od 04 do 17 stycznia 2006. Czy mogę go zwolnić, wyrejestrować z ZUS i wysłać PIT oraz świadectwo pracy?

Jarekwypowiedzenie i zwolnienie lekarskie

2004-08-23

Jestem podczas okresu 2tyg. wypowiedzenia i czy moge iść na zwolnienie lekarskie? czy nie poniose jakiś konsekwencji z tego tytułu i czy okres wypowiedzenia mi sie ni wydłuży?KasiaForum nieaktywne

 

 

porady prawne porady prawne porady prawne

 

Artykuły

• Urlopy

• Umowa o pracę

• Rozwiązanie

• Rodzicielstwo

• Czas pracy

• Emerytury i renty

• Inne

 

Informacje:

• Współpraca

• Nota prawna

• Kontakt

• Odnośniki