Forum dyskusyjne

POKAŻ WSZYSTKIE TEMATY POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI POCZEKALNIA

artykuły -> Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem -> lista wątków

Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

re: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-05-02


mam umowe na czas określony(3 lata), znalazłem lepszą prace, chce sie zwolnić omijając okres wypowiedzenia, bo nową prace muszę zacząć od poniedziałku.

brylantre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-02-03


w 2005 roku byłam zatrudniona na czas określony (6 miesiecy i 3 dni). od stycznia 2006 mam nowa umowe na czas nieokreslony. jaki jest okres wypowiedzenia w tym przypadku? 2 tygodnie czy miesiąc?

gosiare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-01-10


Mam umowe o prace na czas nieokreslony.Moj ustawowy okres wypowiedzenia to 3 m-ce.Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim,w czasie ktorego zamierzam złożyc wypowiedzenie pracodawcy.Czy do konca okresu wypowiedzenia moge kontynuowac zwolnienie? Nadmieniam,ze mam jeszcze zaległy urlop za zeszly rok.

Danutare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2007-01-04

Zatrudniłam nauczyciela kontraktowego na umowę na czas określony od 1.09. 2006 do 31.08 2007 w umowie nie ma okresu wypowiedzenia. Nauczyciel pracuje 11godzin przez 3 dni w tygodniu.Od października systematycznie pocztą dostarcza zwolnienia lekarskie,ale nie ciągłe lecz na te dni, w których powinna pracować w naszej placówce. Na przykład kiedy mamy ferie lub dni wolne jest zdrowa ponieważ nie ma na te dni zwolnienia.Nauczycielka ta rozbija całkowicie pracę.Czy są podstawy do natychmiastowego zwolnienia?
Ela M.


Ela Mre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-12-28


z jaką datą wystawić świadectwo pracy jeżeli pracownik umowę ma do dnia 31.12.2006

kasiare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-08-27


mialam umowe o prace na czas okreslony od lipca 2005 do konca wrzesnia 2008.obowiazuje mnie wypowiedzenie 2 tygodniowe.od 02.06,06 do 28.07.06 bylam na zwolnieniu lekarskim.jeszcze wczasie chorobowego pracodawca przyjal na moje miejsce kogos innego i oznajmil mi ze wypowiada mi prace z dniem 04.08.06.dzis mamy dzien 27.08.06 ja nie pracuje i nie otrzymalam od pracodawcy zadnego dokumentu w tym swiadectwa pracy.czy mam prawo za ten okres otrzymac odszkodowanie poniewaz nie pracuje i nie moge sie zarejestrowac jako bezrobotna.

halinare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-05-11


mam umowę o pracę na czas okresłony-próbny -3 miesiące. czy pracodawca może mnie zwolnić?

belre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-05-09


Jak sie ma wypowiedzenie jezeli pracownik jest w ciąży

zytare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-05-09

witam a co w przypadku gdy pracodawca chce dac wypowiedzenie, pracownik wolo pozostac na stanowisku. Czy mozez nie przyjac takiego wypowiedzenia i sie odwolac np. ? Ewentualnie isc na L4?


trollre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-03-02


chcę zwolnić pracownika, ktory ma umowe na czas okreslony /rok czasu/ , umowa zawarta zostala miesiąc temu. Czy moge mu dac dwu tygodniowy okres wypowiedzenia bez podania przyczyny?

sylwiare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-02-06


Mam umowę na czas nieokreślony. W momencie gdy zachorowałam i dostałam zwolnienie lekarskie okazało sie że mój zakład pracy zostanie zamkniety z powodu bankructwa. Do kogo w takim rzie powinnam sie zgłosić ze zwolnieniem?? Dodam, że jeszce nie otrzymałam wypowiedzenia o prace!

Sabinare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2006-01-27

mam umowę na czas określony obecnie jestem na l-4 po skończonym zwolnieniu chciała bym złożyć wypowiedzenie czy w trakcie zwolnienia mogę złożyć wypowiedzenie i w jakiej formie -czy wypowiedzenie przeze mnie czy za porozumieniem stron obowiązuje mnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia a mam zaległy urlop z zeszłego roku


jagodare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2005-12-06

od 2 miesiecy jestem na chorobowym.czy moge wypowiedziec umowe na czas okreslony?


Pawełre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2005-11-08


obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim czy moge wypowiedziec umowe o prace na czas okreslony

remire: Wypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2005-10-27

Mój pracodawca wypowiedział mi umowę o pracę na czas określony (przepracowałem 8 lat).Czy należy mi się odprawa i kiedy powinien pracodawca się z mną rozliczyć?


robertre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-09-29


witam jesli otrzymałam już świdectwo pracy ze zwolnienieniem dyscyplinarnym to czy mogę się starć w sadzie pracy o to aby pracodawca zwolnił mnie z wypowiedzeniem bo o powrocie do pracy nie ma mowy

jolare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-09-15

Pracuję w firmie od 1,5 roku. Każda umowa zawierana była na okres 6 m-cy. Ostatnią mam zawartą do 02.01.2006. W tejże umowie (w przeciwieństwie do pozostałych) napisano, iż umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z zachowaniem terminów przewidzianych w prawie pracy. Chciałabym zapytać czy okres wypowiedzenia (w tym przypadku chyba 2 tygodnie) nie powininien być wyraźnie zaznaczony w umowie? Czy powyższy zapis nie jest sprzeczny z prawem pracy?Olare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-08-27


Mam umowe na czas okreslony-4 lata.Przed zwolnieniem sie z pracy chcialabym wykorzystac urlop.Jednak mam wiarygodne informacje ze moj przelozony ma zamiar mnie zwolnic. Przelozony napisal maila do pracodawcy ze nie spelniam jego oczekiwan i zamieza ze mna o tym pporozmawiac,ze daje mi czas do konca wrzesnia na poprawe i jesli sie nie poprawie to sie pozegnamy.Maila tego sama przeczytalam, przelozony ze mna nie rozmawial o tym wiec teoretycznie o niczym nie wiem.poza tym zostalam poinformowana przez innego kierownika naszej firmy ze moj przelozony twierdzi ze go ....(tu epitet) i najlepiej by mnie zwolnil(zwolnil-uzywam zamiennie z epitetem tu uzytym).Dlatego wole to zrobic sama,zanim pracodawca to zrobi.Od 19.09 mam urlop,wczesniej ok 13.09 chcialabym isc na zwolnienie do urlopu, a a po zwolnieniu zlozyc wypowiedzenie gdzie jego 2tyg.termin pokryje sie z zaplanowanym przeze mnie urlopem.Czy w miedzyczasie pracodawca moze mnie zwolnic?Czy moge miec inne problemy z tym zwiazane?Dodam ze dopatrzylam kilku naruszen ze strony pracodawcy,m.in.tego ze kieruje sie osobistmi pobudkami.

Elelinare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-08-01


Mam umowę na 3 lata. Chcę złożyć wypowiedzenie - czy muszę to zrobić w określonym dniu miesiąca np. na początku czy wszystko jedno którego dnia.

Krysiare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-06-28


Jestem na stażu w urzedie skarbowym zatrudnia mnie oczywiście urząd pracy - mam umowe do 15 lipca - czy jeżeli pujde na L4 to czy urzad pracy dalej bedzie mi płacił czy nie bo mam umowe na czas okreslony i mój staż bedzie dokładnie trwał 1 rok -

Jacekre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-05-12


pracuje od 4 lat w firmie i mam już ok 6-7 umów o prace na czas okreslony.Obecnie mam umowe od 01 wrzesień 2004 do 31 grudzien 2005 - czy może pracodawca stosowac tyle umów o prace? I ewentualnie jak bede chciał sie zwolnić to ile dni wczesniej musze dać wypowiedzenie???

dawidre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-05-06


mam umowe o prace na czas określony do grudnia 2005.Pojawiła się u mnie trudna sytuacja rodzinna;mój ojciec miał zawał i nie ma kto zająć się moją 3 letnią siostrą.Czy mogę zerwać umowe bez wypowiedzenia?

Aniare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-05-05

mam umowe na czas okreslony, pow. 6 miesiecy. w umowie jednak mam napisane, iz okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiac. czy to nie jest sprzeczne z kodeksem i ile wynosi w taki razie ten okres? wole 2 tyg :)

Adire: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-03-15

Moja umowa zawarta jest na czas okreslony i nie jest uwzgledniony okres wypowiedzenia a chce jutro zaniesc wypowiedzenie czy moge


Ankare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-03-11

Pracodawca wypowiada mi umowę o pracę na czas określony. W połowie marca minie 6 miesięcy. miejsce pracy jest likwidowane, w sumie zwalnia 3 osoby. jak narazie jest to informacja nieoficjalna.. pytania.. czy przysluguje mi odprawa, jaki okres wypowiedzenia?? jeszcze nie dostałem pisma...


Erykre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2005-02-13

mam umowe o prace na czas okreslony do konca pazdziernika 2005roku,chce zlozyc wypowiedzenie na koniec lutego 2005,w mojej umowie o prace nie ma zaznaczonego okresu wypowiedzenia 2tyg.,czy bede miec problem z rozwiazaniem umowy?czy zaklad moze robic trudnosci,czy bede musiala odpracowac do konca pazdziernika tzn.do czasu wygasniecia umowy.


irenare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-12-18

mam umowę o pracę do końca września 2005r. w umowie jest okres wypowiedzenie 2 tygodniowego jakie czy taka umowa jest prawnie napisana?


sylwiare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-09-30


mam umowę na czas okreslony, obecnie jestem na L4 do jutra, chcę wypowiedzieć umowę o pracę byłam w prawnika i poradził mi rozwiązanie bez wypowiedzenia ponieważ mam listy z nadgodzinami podpisanymi przez osoby siedzące na portierni(ale są jeszcze listy obecności gdzie wpisywane są godziny zgodnie z KP), pracodawca oczywiście nie zapłacił mi za nadgodziny nadliczbowe mam także zwolnienie lekarskie podpisane przez pracownika na odwrocie z datą dostarczenia lecz pracodawca zwrócił mi to L4 i kazał przyjsć do pracy (ta sytuacja miała miejce 1 rok temu)zastanawiam się jak rozwiązać umowę czy tak jak mi poradzono bez wypowiedzenia czy też dogadać się z pracodawcą. Jest jeszcze jeden problem ponieważ uczyłam się na koszt pracodawcy a chciałabym uniknąc oddawania tej kwoty poniewaz mam tyle nadgodzin że spokojnie pokrywają tę kwotę ale wiem że pracodawca się na to nie zgodzi, jak to wszystko pogodzić i jak rozwiązać umowę proszę o pilną odpowiedz ponieważ L4 mam tylko do jutra.

anetare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-06-16


Mam umowe na czs okreslony. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim i chce wypowiedziec pracodawcy umowe o prace. Czy moge to zrobic?

Bozenare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-05-25

Czy mogę wypowiedzieć umowe o pracę pracownikowi na czs okreslony do 31.12.2004 w umowie było zapisane 2-tygodniowy okres wypowiedzenia jaka podać przyczynę wypowiedzenia tak zeby pracownik mógł się zarejstrować jako bezrobotny


Tadekre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-05-01

Jeśli pracodawca nie chce ci podpisać twojego wypowiedzenia to mu je prześlij pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Wtedy masz dowód, że podanie zostało przez kogoś odebrane w twoim zakladzie pracy, a to w zupełności wystarcza jako dowód gdyby pracodawca chciał robić problemy.


Gośkare: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-04-19

Witam wczoraj złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę , umowa była na czas określony .
Pracodawca nie chciał mi dzisiaj podpisać wypowiedzenia ponieważ chce się skontakować z księgową czy da się jeszcze coś zrobić aby mnie zatrzymać . Ewentualnie zrobić coś abym był poszkodowany w jakis sposób.
Czy on może mi nie podpisać wypowiedzenia ?
Czy w związku z tym moje wypowiedzenie jest nie ważne ?


Piotr Krakówre: Wypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-02-09

W trakcie chorobowego wypowiedzieć nie może - to dlatego w TVP teraz tak chorują.
Może rozwiązać bez wypowiedzenia - szczegóły tutaj - proszę zrócić uwagę na przyczyny niezawinione.


TomekWypowiedzenie umowy o prace na czas okre¶lony

2007-06-04


mam umowe na czas okreslony 12 miesiecy na tej umowie pisze,ze umowa moze byc rozwiazana z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia.Podpisalam ta umowe 25,05,2007 czy moge przez ten okres krotki taka umowe zerwac?czy te 2-tyg.bedebobocze bez dnia wolnego czy z dniem wolnym.

AnkaWypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-06-16


Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas określony (umowa została zawarta na dłużej niż 6 m-cy). W umowie znajduje się zapis mówiący: "... pracodawcy przysługuje prawo wcześniejszego rozwiązania umowy za 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia."
Czy z tego wynika że pracodawca może wypowiedzieć umowę, a pracownik takiego prawa w tym przypadku nie ma?

TomekWypowiedzenie umowy o prace na czas określony

2004-02-07


Mam umowe o prace do ostatniego grudnia 2006 roku. Czy zakład pracy może mnie zwolnić w czasie zwolnienia lekarskiego.Forum nieaktywne

 

 

porady prawne porady prawne porady prawne

 

Artykuły

• Urlopy

• Umowa o pracę

• Rozwiązanie

• Rodzicielstwo

• Czas pracy

• Emerytury i renty

• Inne

 

Informacje:

• Współpraca

• Nota prawna

• Kontakt

• Odnośniki