Forum dyskusyjne

POKAŻ WSZYSTKIE TEMATY POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI POCZEKALNIA

artykuły -> Dyscyplinarka - rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia -> lista wątków

zwolnienie dyscyplinarne z art 52 kp bez wypowiedzenia z winy pracownika

re: zwolnienie dyscyplinarne z art 52 kp bez wypowiedzenia z winy pracownika

2006-09-05


pracownik nie stawił się do pracy w ciągu 2 dni nieobecności nieusprawiedliwił tego faktu . czy można go zwolnić z pracy z art 52 kp


wiesia wre: zwolnienie dyscyplinarne z art 52 kp bez wypowiedzenia z winy pracownika

2006-04-17

dzien dobry moj chlopak zostal zwolniony dyscyplinarnie z pracy w styczniu 2006 z art52. i chcielibysmy sie dowiedziec:czy takie zwolnienie jakos zanika badz przedawnia sie?czy moze on podjac prace bez zadnych problemow?i czy ono ma duzy wplyw na dalsze podejmowane pracy?z gory dziekuje za odpowiedz

kasiare: zwolnienie dyscyplinarne z art 52 kp bez wypowiedzenia z winy pracownika

2005-01-17


pracownik,fałszuje swoim podpisem umowę między jednostkami(upoważniona jest tylko jedna osoba reprezentująca firmę czyli dyrektor (JEST TO BUŻET),bez upowaznienia odbiera faktury vat wystawione na firmę ,płaci z własnej kieszeni za usługi ,przypadek sprawił że faktura chyba? pomyłkowo trafiła do księgowości,czy dyrektor ma prawo taką osobe zwolnić z Art.52 za ciężkie naruszenie dyscypliny pracy ,czy brak zaufania,chcę nadmienić że chodzi o nauczyciela dyplomowanego,czy zastosować K.P.czy informować związki zawodowe?czy zgłosic ten przypadek do prokuratury o dokonaniu przestępstwa.

janikre: zwolnienie dyscyplinarne z art 52 kp bez wypowiedzenia z winy pracownika

2005-01-17

Nie napisałeś jaką pracę wykonywałeś. To istotne w świetle pytania które stawiasz. W ogóle piszesz mało precyzyjnie ... co np. oznacza: -prostuje moją sprawę ponieważ udowodniłem ... Brak przestępstwa powoduje zwolnienie dyscyplinarne - bezpodstawnym.


Wanatoszwolnienie dyscyplinarne z art 52 kp bez wypowiedzenia z winy pracownika

2005-01-10

Do zakładu pracy wpłynęło zawiadomienie ze sądu o popełnieniu przestępstwa z powodu przewłszczenia samochodu osobowego w roku 1999. Wyrok się uprawomocnił ponieważ prowadzący sprawę adwokat z urzędu uznał, że kara moja i tak jest znikoma ponieważ dostałem 4 misiące aresztu na trzy lata w sawieszeniu i nie ma powodu robić odwołania. Obecnie rzecznik praw obywatelskich prostuje moją sprawę ponieważ udowodniłem, że samochodu żadnego nie przewłaszczyłem, jednak zakład pracy zwolnił mnie z pracy z art.52 po 30 latach nienagannej pracy w jednym zakładzie pracy. Zwolnienie otrzymałem pocztą włącznie ze świadectwem pracy w czerwcu 2004 r. Proszę o poradę czy zakład pracy powinien mnie zwolnić z pracy w trybie art.52 z powodu utraty zaufania do mojej osoby.Nadmieniam, że sąd nie zakazał mi pracy na określonym stanowisku.


Wróbel ZbigniewForum nieaktywne

 

 

porady prawne porady prawne porady prawne

 

Artykuły

• Urlopy

• Umowa o pracę

• Rozwiązanie

• Rodzicielstwo

• Czas pracy

• Emerytury i renty

• Inne

 

Informacje:

• Współpraca

• Nota prawna

• Kontakt

• Odnośniki